دسته‌بندی نشده

چگونه روی ساعت هوشمند برنامه نصب کنیم؟

1 single default min

چگونه روی ساعت هوشمند برنامه نصب کنیم؟در حالی که تا همین چند سال پیش به شکل امروز گوشی‌های هوشمند هم وجود نداشتند حالا حتی ساعت‌هایمان هم هوشمند شده و ساعت‌های هوشمند توانسته‌اند به یکی از کاربردی‌ترین گجت‌های دنیای امروز تبدیل شوند. ساعت‌های هوشمند به نوعی گوشی‌های هوشمندی با اندازه کوچک هستند که تقریبا هر قابلیتی که تصورش را بکنید در اختیار شما قرار می‌دهند، اما آیا شما می‌دانید چگونه باید برنامه‌های شخص ثالث را به روی ساعت هوشمند نصب کرد؟ در ادامه همراه تکنولایف باشید تا به شما نصب برنامه به روی ساعت‌های هوشمند را آموزش دهیم.

لیست قیمت انواع اسمارت واچ به همراه آفرهای تخفیف روزانه: ساعت هوشمند

طرز استفاده از ساعت هوشمند

به طور کلی ساعت‌های هوشمند نمایشگرهای لمسی دارند و دقیقا همانند گوشی‌های هوشمند تنها کافیست شما آیکون مورد نظر را انتخاب کنید تا به آن وارد شوید. اما تفاوتی که وجود دارد این است که به دلیل این که با نمایشگری کوچک مواجه هستیم ممکن است شما به خطا یک آیکون را انتخاب کنید.

برای حل شدن این مشکل هر شرکتی ایده‌ای را اجرایی کرده است. مثلا بسیاری از ساعت‌های هوشمند چند دکمه دارند که شما از طریق آن‌ها راحت‌تر می‌توانید بین منوها جابجا شوید. یا به عنوان مثال برخی ساعت‌های هوشمند ساعت یک حلقه‌ چرخان اطراف نمایشگر دارند که به شما اجازه می‌دهد با چرخاندن این نوار بین منوها جابجا شوید.

چگونه روی ساعت هوشمند واتساپ نصب کنیم

شرکت بزرگ اپل نیز برای ساعت‌های هوشمند خود یا همان اپل واچ‌ها یک دکمه در سمت راست در نظر گرفته که شما با چرخاندن آن می‌توانید بین منوها گشت و گذار کرده و با فشردن آن نیز دستورات مختلفی را اجرایی کنید.

به طور کلی زمانی که وارد منوی ساعت‌های هوشمند می‌شوید آیکون‌ها و بخش‌های مختلف برای شما نمایش داده می‌شود و شما تنها کافیست آیکون را لمس کرده یا از طریق دکمه‌ها آن را انتخاب کنید.

هرچند باید این را در نظر داشته باشید که در نهایت گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت هوشمند برای برخی کارها به گوشی هوشمند نیازمند هستند و شما باید برنامه مرتبط را به روی گوشی خود نصب داشته باشید.

در همین بخش بهتر است یادآور شویم که اگر بهترین عملکرد را از ساعت هوشمند خود می‌خواهید بهتر است که برند ساعت و گوشی شما یکسان باشد. هر چند که خود شرکت‌ها شما را مجبور به این کار می‌کنند و اپل واچ‌ها تنها به ایفون‌ها متصل می‌شود و حالا دیگر ساعت‌های هوشمند سامسونگ نیز امکان اتصال به ایفون را ندارند.

راهنمای انتخاب اسمارت واچ تا ۴ میلیون تومان:
بهترین ساعت هوشمند تا ۴ میلیون

نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

همان طور که شما می‌توانید به روی گوشی خود برنامه‌های مختلف را نصب کنید امکان نصب بسیاری از آن‌ها به روی ساعت‌های هوشمند نیز وجود دارد و مثلا شما می‌توانید با نصب اسپاتیفای به روی ساعت هوشمند از بردن گوشی هنگام پیاده روی یا دویدن جلوگیری کنید.

نصب برنامه روی ساعت هوشمند سامسونگ

توجه داشته باشید که اگر در حال نصب برنامه از طریق گلکسی استور خود ساعت هستید باید به یک اینترنت خوب متصل باشید تا برنامه بتواند به طور کامل دانلود شود. از طرفی اگر برنامه را از طریق گوشی نصب کنید مطمئن شوید که گوشی و ساعت با بلوتوث به طور کامل به هم متصل هستند.

اگر می‌خواهید برنامه مورد نظر را از طریق گوشی دریافت کنید باید حتما اپلیکیشن Galaxy Wearable‌ را به روی گوشی نصب داشته باشید. اگر هم گلکسی واچ 4 دارید یا ساعت شما جدیدترین بروزرسانی را دریافت کرده می‌توانید از طریق خود ساعت اقدام کنید و برنامه مورد نظر را از Play Store نصب شده به روی ساعت دریافت کنید.

اگر از گوشی‌های ایفون استفاده می‌کنید برای نصب برنامه به روی گلکسی واچ خود باید حتما برنامه Galaxy Wearable‌ را به روی گوشی نصب داشته باشید. البته که گلکسی واچ ۴ به طور کلی به ایفون‌ها متصل نمی‌شود و این موضوع برای مدل‌های قبلی صادق است.

روش نصب برنامه به روی مدل‌های مختلف ساعت هوشمند سامسونگ را در ادامه توضیح داده‌ایم:

 • گلکسی واچ ۴ و ۴ کلاسیک: برنامه Galaxy Wearable را به روی گوشی باز کنید و به بخش Store بروید تا نسخه گوگل پلی مخصوص ساعت هوشمند برای شما باز شود. حال کافیست هر برنامه‌ای را که می‌خواهید از طریق دکمه Install نصب کنید تا برنامه به روی ساعت هوشمند شما نصب شود.
 • گلکسی واچ ۳ و واچ اکتیو ۲: برای نصب برنامه در این دو ساعت هم باید به روی گوشی برنامه Galaxy Wearable را باز کنید و مطمئن شوید که ساعت و گوشی به هم متصل هستند. حال به بخش Galaxy Store بروید تا نسخه گوگل پلی مخصوص ساعت‌های هوشمند برای شما باز شود. حالا تنها کافیست با زدن دکمه Install هر برنامه‌ای را که می‌خواهید نصب کنید.
 • مدل‌های قدیمی‌تر گلکسی واچ: برنامه Galaxy Wearable را به روی گوشی باز کرده و به روی بخش Discover کلیک کنید. حالا گزینهFind more in the galaxy store را انتخاب کرده و نهایتا بخش Watch را انتخاب کنید. در این مرحله دقیقا مانند مدل‌های دیگر تنها باید برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ساعت‌های گلکسی واچ ۴ و واچ ۴ کلاسیک به روی خود برنامه گوگل را دارند. این یعنی شما می‌توانید برنامه را از گوگل پلی معمول گوشی خود دریافت کنید و برنامه به طور خودکار به روی ساعت هم نصب شود. البته که باید حتما ساعت و گوشی به یکدیگر متصل باشند و همچنین نسخه‌ی قابل نصب به روی گوشی از آن برنامه وجود داشته باشد.

نحوه اتصال اسمارت واچ به گوشی:
چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم

ترتیب بندی نمایش برنامه‌ها

شما به روی ساعت هوشمند سامسونگ خود به طور کلی از چند برنامه بیشترین استفاده را دارید و باید هر بار منو را برای یافتن آن‌ها جستجو کنید اما به سادگی می‌توانید جایگاه آن‌ها را مجددا تنظیم کنید تا راحت‌تر به برنامه‌های مورد نیاز برسید.

برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به روی گوشی خود وارد برنامه Galaxy Wearable شوید و سپس به بخش Home بروید. البته گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک، گلکسی واچ 3 و واچ اکتیو 2 چنین بخشی در برنامه ندارند.
 2. حالا به روی گزینه Apps یا Apps screen کلیک کرده و سپس Reorder یا Reorder apps را انتخاب کنید.
 3. برای جابجا کردن یک برنامه باید آیکون آن را لمس کرده و کمی نگه دارید. حالا این برنامه را به جایگاه جدید خود انتقال داده و پس از اتمام کار گزینه Save را انتخاب کنید.
 4. شما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که برنامه‌هایی که بیشتر از همه استفاده شده‌اند در ابتدا نمایش داده شوند. برای این کار App order و پس از آن Most recent first را برگزینید. البته در ذهن داشته باشید که در این حالت دیگر شما اجازه ادیت کردن نخواهید داشت و همچنین این بخش برای گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک در دسترس نیست.

تنظیمات برنامه‌های نصب شده به روی ساعت

تنظیمات برنامه‌های نصب شده به روی ساعت

پیش از هر چیزی باید بدانید که تنها برخی از برنامه‌های نصب شده به روی ساعت هوشمند به شما اجازه می‌دهند تا تنظیمات موجود را تغییر دهید و این امکان برای همه برنامه‌ها فراهم نیست.

پس اگر از برنامه‌هایی به روی ساعت هوشمند خود استفاده می‌کنید ولی شکل و شمایل آن با برنامه نصب شده به روی گوشی بسیار متفاوت است می‌توانید به راحتی به بخش گفته شده در پایین مراجعه کرده و برخی از تنظیمات را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید.

 1. به روی گوشی به Galaxy Wearable بروید و سپس Home را انتخاب کنید. البته گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک، گلکسی واچ 3 و واچ اکتیو 2 چنین بخشی در برنامه ندارند.
 2. به روی گزینه Apps کلیک کرده و سپس Manage apps را انتخاب کنید. برای گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک ابتدا بخش Watch settings و در ادامه به Apps و Apps settings بروید.
 3. هر برنامه تنظیمات منحصر به فرد خود را دارد. برای تغییر این تنظیمات تنها کافیست به روی گزینه Settings قرار گرفته کنار آیکون برنامه کلیک کنید و تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید و در نهایت نیز گزینه Save را بزنید.

اسمارت واچ نیاز دارید ولی گزینه ای مدنظرتان نیست؟
راهنمای خرید ساعت هوشمند

حذف برنامه‌های نصب شده به روی گلکسی واچ

دو نکته مهم را باید در ابتدای این بخش عنوان کنیم. اول این که برنامه‌های پیش فرض امکان حذف کامل از ساعت هوشمند را ندارند و شما تنها می‌توانید آن‌ها را پنهان کنید تا دیگر دیده نشوند.

مورد دوم هم این که برای گلکسی واچ ۴ و ۴ کلاسیک باید برنامه‌ها را به طور مستقیم از روی خود ساعت حذف کنید و مدل‌های قبلی به دو روش امکان حذف برنامه‌ها را دارند.

همان طور که می‌دانید ساعت‌های هوشمند میزان حافظه داخلی خیلی زیادی ندارند و به همین دلیل هم اگر به برنامه‌ای نیاز ندارید بهتر است آن را حذف کنید تا فضای بیشتر برای ذخیره کردن دیتای برنامه‌های دیگر یا حتی موزیک در دسترس قرار بگیرد. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

حذف از طریق گوشی:

 1. وارد برنامه Galaxy wearable‌ شوید و به بخش Home بروید. توجه کنید که گلکسی واچ 3 این بخش را ندارد.
 2. به روی Apps کلیک کرده و سپس بخش Manage apps را انتخاب کنید.
 3. آیکون Delete یا همان سطل زباله کوچک را انتخاب کرده و سپس برنامه مورد نظر را گزینش کنید. حالا کافیست Uninstall را بزنید و آن را تأیید کنید تا برنامه از روی ساعت شما حذف شود.

حذف از طریق خود ساعت:

 1. برای حذف از طریق خود ساعت به صفحه Apps screen بروید که برنامه مورد نظر شما در آن قرار دارد.
 2. صفحه را لمس کرده و کمی نگه دارید. اگر از واچ ۴ و واچ ۴ کلاسیک استفاده می‌کنید در این مرحله دست خود را به روی برنامه مورد نظر نگه دارید نه خود صفحه.
 3. حالا به روی آیکون Delete کلیک کرده و Check mark را برای تأیید انتخاب کنید. به روی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک کافیست گزینه Uninstall را انتخاب کرده و آن را تأیید کنید.

نصب برنامه به روی اپل واچ

چگونه در ساعت هوشمند بازی بریزیم

شما می‌توانید به دو روش کلی به روی اپل واچ خود برنامه نصب کنید. در روش اول به شما آموزش می‌دهیم که این کار را با خود اپل واچ انجام دهید و در روش دوم به روش غیر مستقیم یعنی استفاده از ایفون برای دانلود برنامه به روی اپل واچ را سرح می‌دهیم.

دانلود برنامه از طریق خود اپل واچ

 1. در منو به دنبال برنامه App store باشید.
 2. در اینجا از طریق جستجو یا اسکرول کردن برنامه مورد نظر خود که می‌خواهید آن را به روی اپل واچ نصب کنید پیدا کرده و سپس آن را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله اطلاعات مختلف برنامه و توضیحات آن برای شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید نمره کاربران، تصاویر برنامه، نقد کاربران و دیگر بخش‌ها را مشاهده کنید.
 4. حال به روی قیمت برنامه کلیک کرده و یا در صورت رایگان بودن گزینه Get را انتخاب کنید.
 5. در مرحله آخر دو بار دکمه کناری را فشار دهید تا برنامه به روی اپل واچ شما نصب شود. توجه داشته باشید که برنامه‌هایی که مستقیما به شما دکمه Get را نمایش می‌دهند یعنی رایگان هستند و شما نیازی به پرداخت ندارید. اگر هم پرداختی نیاز باشد درون برنامه‌ای است و اجباری نیست.

 دانلود برنامه از طریق ایفون

در این روش باید حتما مطمئن شوید که اپل واچ و ایفون به طور کامل به هم متصل هستند و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به روی ایفون به برنامه Apple watch وارد شوید.
 2. حالا به روی گزینه My watch کلیک کنید.
 3. به سمت پایین اسکرول کنید تا به برنامه‌ای که قصد نصب کردن آن را دارید برسید. برنامه‌هایی که امکان نصب دارند را می‌توانید در بخش Available apps مشاهده کیند.
 4. به روی گزینه Add کلیک کرده و سپس Install را انتخاب کنید تا برنامه به روی ساعت هوشمند شما نصب شود.

بیشتر بخوانید:
جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ

چرا برخی از برنامه‌های برای من نمایش داده نمی‌شود

همان طور که می‌دانید برخی از ریجن‌ها و مناطق مشمول تحریم‌های اپل هستند و به همین دلیل هم برخی برنامه‌ها برای برخی مناطق در دسترس نیست. کشور ما ایران هم جزو این تحریم‌ها است و به همین دلیل ممکن است نتوانید برنامه‌ای که می‌خواهید را پیدا کنید.

نصب برنامه روی ساعت هوشمند شیائومی

ساعت‌های هوشمند شیائومی هنوز مانند اپل واچ‌ها یا گلکسی واچ‌ها سامسونگ امکان نصب برنامه‌های شخص ثالث را به روش ساده و مستقیم ندارند و شما باید با برنامه‌های پیش فرض نصب شده به روی این محصولات کنار بیایید.

البته به احتمال زیاد در سال پیش رو شیائومی ساعت هوشمندی با امکان نصب برنامه‌های شخص ثالث وارد بازار کند ولی تا کنون این اتفاق رخ نداده و باید دید در آینده نزدیک به ساعت‌های هوشمندی توسط شیائومی به بازار معرفی می‌شود.

نصب اینستاگرام روی ساعت هوشمند

ممکن است برای شما هم سوال شده باشد که چگونه روی ساعت هوشمند واتساپ نصب کنیم یا چگونه در ساعت هوشمند بازی بریزیم. همان طور که برای ساعت‌های هوشمند سامسونگ و اپل توضیح دادیم شما می‌توانید به روش‌های گفته شده برنامه‌ها و بازی‌های مورد نظر را به روی ساعت هوشمند خود نصب کنید.

نکته مهم در این بخش این است که همه برنامه‌های موجود برای گوشی‌های هوشمند نسخه قابل نصب به روی ساعت هوشمند ندارد و به بیان ساده تعداد برنامه‌های در دسترس برای ساعت‌های هوشمند قطعا بسیار کمتر از گوشی‌های هوشمند است.

پس بهترین راه برای این که مطمئن شوید برنامه یا بازی مورد نظر شما برای ساعت هوشمندتان در دسترس هست یا خیر این است که از طریق روش‌های گفته شده در بالا به دنبال برنامه مورد نظر خود باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “چگونه روی ساعت هوشمند برنامه نصب کنیم؟

 1. مائده گفت:

  مچکرم از توضیحات عالیتون.این روش برا گلکسی واچ ۵ هم قابل استفاده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *